Tokat Niksar İlçe Halk Kütüphanesi

 
BAĞLANTILAR

 
 
 
 
Kütüphanede Uyulması Gereken Kurallar

Kütüphaneler; yaş, ırk, cinsiyet, inanç, dil ve düşünce farkı gözetmeksizin toplumun her kesiminin her türlü bilgi gereksinimlerini karşılayarak bulunduğu yörenin kültürel, sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkı sağlayan toplumsal kuruluşlardır. Bu çerçevede verilecek hizmetlerin, kullanıcılara en iyi şekilde sunulabilmesi ve geliştirilebilmesi için kütüphane kurallarına uyulması gerekmektedir.


Kütüphane kuralları:

*Kullanıcıların kütüphane kaynaklarını kullanmaları önceliklidir. Kütüphanelerin asıl amacı, kullanıcıların araştırma ve okuma taleplerini karşılamaktır. Kütüphaneler sadece kendi materyalinizle ders çalışacağınız ortamlar değildir.

*Araştırma yapmak, okumak, dinlemek ve izlemek için aldığınız kütüphane materyalinin yıpratılmaması gerekmektedir. Bir materyalin birçok kişiye ulaşması demek o materyalin amacına ulaşması demektir. Bu sebeple kütüphane materyalini özenle kullanmamız gerekir.

*Kütüphanede yüksek sesle konuşulmaz. (Okuma-çalışma salonu önleri, WC de kütüphane kapsamındadır.) Yüksek sesle konuşmalarınızı kütüphanenin dışında yapınız.)

*Okuma salonuna kitap, defter, çanta vs. eşyalar bırakılmaz.

*Her okuyucu ders çalışırken, araştırma yaparken bir sandalye kullanması gerekmektedir. Diğer sandalyelere çanta, kaban vs. bırakılarak işgal etmesi yasaktır.

*Kütüphaneden ayrılırken eşyalarınızı yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Eşyalarınızı masalarda bırakarak yer ayırtmak gibi bir durum söz konusu olamaz.

*Kütüphane içerisinde kaybolan eşyalarınızdan kurumumuz sorumlu tutulamaz.

*Toplu halde çalışmak diğer kullanıcıları rahatsız edeceğinden izin verilmemektedir.

*Kütüphane içerisinde cep telefonu ile konuşulmaz, birşeyler yenip-içilmez. Bu ihtiyaçlarınızı kütüphanenin dışında yapınız.

*Diğer çalışanlara rahatsızlık verecek davranışlarda bulunulmaz.

*Kısaca, kendinizin rahatsız edilmesini istemiyorsanız başkasını da rahatsız etmeyiniz.

*Kütüphane kapanış saatinden 15 dk. önce salonlar boşaltılır.
 
 
 
HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 
Facebook -  Twitter'da Biz

Mesai Gün ve Saatleri
 

  • logo_tr SON.png
 

Salı - Cuma : 08:00 - 18:00
  Cumartesi : 08:00 - 17:00
Pazar-Pazartesi ve resmi tatillerde kapalıyız. 
Not: 1) Resmi ve dini bayram tatillerinin cuma akşamına kadar sürmesi durumunda, takip eden cumartesi günü kütüphane kapalı tutulur. 
2) Mesai saatlerimiz, 16 Haziran-14 Eylül tarihlerinin Salı-Cumartesi günleri arasında 08:00-17:00 olarak uygulanacaktır.
3) Personelin izinli olduğu durumlarda öğle arası kütüphane kapalı tutulur.
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 654 kez gösterilmiştir.